Ekonomi

Tarım Sigortaları Havuzu Ekspertiz Ön Sınavı ve Temel Eksper Eğitimi Başvuruları Başladı

Tarım Sigortaları Havuzunda (TARSİM) yer alan risklerin incelenmesi ve hasar tespitinde görev alacak adaylar için “Tarım Sigortaları Havuzu Ekspertiz Ön Seçim Sınavı ve Temel Eksper Eğitimi” başvuruları başladı.

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre sınav başvuruları 6 Ekim’de sona erecek. Ön seçme sınavı, Sigorta Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından 28 Ekim’de Adana, Ankara, Erzurum, Giresun, İstanbul, İzmir, Malatya ve Şanlıurfa’da yapılacak.

Adaylar başvurularını “www.segem.org.tr” adresindeki online başvuru formu üzerinden yapabileceklerdir.

10 Kasım’da açıklanacak sınav sonuçlarına göre başarılı olan adaylar, Sigorta ve Bireysel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu işbirliğiyle Mersin’in Fazilet ilçesinde düzenlenecek temel sigorta eksperliği eğitimine katılmaya hak kazanacak. SEDDK) ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi AŞ tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı ile uyum içerisinde yürütülmektedir.

Bitki hasar eksperlerine yönelik temel eğitimler 27 Kasım-9 Aralık ortası ve 18-30 Aralık tarihleri ​​arasında iki küme halinde, Hayvan Hayat Sigortası hasar eksperleri temel eğitimleri ise 8-30 Aralık ortası tek küme halinde düzenlenecektir. 12 Ocak 2024.

Başvuruya ilişkin detaylı bilgiye “www.segem.org.tr” adresinden ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu