Haber

ISU’dan su yönetiminde deneyim paylaşımı

İSTANBUL (İGFA) –IFAT Fuarı’nda İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat yaptığı sunumda Kocaeli’de yaşanabilecek sorunlara karşı alınan önlem ve tedbirleri anlattı.

Panelde, çağın en değerli gündem maddesi olan su yönetimi tema olarak belirlendi.

İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat yaptığı sunumda, Kocaeli genelinde suyu korumak için kentte altyapı yatırımları, teknolojik yatırımlar ve kuraklığa karşı yapılan çalışmalarla ilgili deneyimlerini paylaştı.

SU KAYNAKLARINDA KURAKLIK RİSKİNE KARŞI ÖNLEM

Yuvacık Barajı’ndaki su seviyesinin eylül-ekim ayları itibariyle düştüğüne değinen İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat, Sapanca-Yuvacık tanıtım hattının susuzluk riskine karşı B planı olarak hazırlandığını belirtti.

Genel Müdür Ali Sıhhat, Namazgah Barajı, derin su kuyuları, Denizli ve Cumaköy Göletleri ile Mudurnu Çayı üzerinde inşa edilen Ballıkaya Barajı ile önümüzdeki yıllarda oluşabilecek kuraklık riskine karşı tüm tedbirlerin alındığını da belirtti. DSİ’nin ürettiği ve önümüzdeki yıllarda devreye alınması planlanan İhsaniye ile birlikte. söylenmiş. Ali Sıhhat, geri dönüşüm suyuna da vurgu yaparak, sanayide gri suyun kullanılmasıyla tatlı su kaynaklarındaki baskının önemli ölçüde azaldığını belirtti.

KAYIP KAÇAKLA MÜCADELE

Kayıp-kaçak konusunda değerli yatırımlar yaptıklarını belirten İSU Genel Müdürü Ali Sıhhat, 2004 yılında kent genelinde %72 olan kayıp-kaçak oranının büyük bir gayretle %25’e düşürüldüğünü söyledi. Birçok altyapı yatırımı, teknolojik yatırım ve yeni projenin hayata geçirildiğini belirten Genel Müdür Ali Sıhhat, basınç yönetimi, izole alanlar, gece dinleme çalışmaları, su işletim sistemi (SUIS), yüksek tüketimli aboneler, ortak aboneli sayaç değişimi gibi projelerin hayata geçtiğini söyledi. uygulanmıştır.

haliliyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu