Haber

İmamoğlu, eşiyle yediği akşam yemeğine ait görüntülerin paylaşılmasıyla ilgili sessizliğini bozdu: Mobese kültürünün devamı

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile yediği yemeğe ait görüntüleri Twitter hesabından “Haham yesir” notuyla paylaştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk kez gündeme gelen görüntülere yanıt verdi.

“ETİK PAYLAŞIM YOK”

“YARATILIŞ DA VAR”

İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Ama zaten bizi şaşırtan bir durum da değil. İnsanın yüzüne, tavrına, yüreğine hakkını veren kullar var, bir de Yaratan var. Böyle insanlar bize yorum yaptıkları kadar yorum yapabilirler.” isteseler de bozamazlar.”

“EŞİ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK”

Öte yandan Taha Hüseyin Karagöz, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Karagöz, “Dün geceden beri herkes eteğine taş döktü, Murat Ongun açıklayana kadar diğer kişinin eşi olduğunu bilmiyorduk. Bu bizi ilgilendirmez. Haham görüyorum” sözlerini alkışlayanlar. Yüzünde Yasin okumaları, camide verdiği pozlar ve bu meydana tepki gösterenler aynı kişiler” dedi.

GÜVENLİK OLAYI

24 Ocak 2022’de İstanbul’da yoğun kar yağışı yaşanırken Ekrem İmamoğlu’nun İngiltere Büyükelçisi ile yaptığı yemek tepkilere yol açtı. İş yemeğine ilişkin MOBESE görüntüleri basına yansıdı. İmamoğlu, sahnelerin yayılmasıyla ilgili olarak kabahat şikayetinde bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu