Haber

Bakan Koca: Bir hatamız mı var, elbette var, bizim de hatamız var

ANKARA –Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının 2023 bütçesi hakkında konuştu.

Konuşmasına “Sayın milletvekilleri, sağlığımız için derin bir nefes alalım. Çünkü konu 85 milyon vatandaşımızın sağlığını ilgilendiriyor” sözleriyle başlayan Bakan Koca, görevi hakkında konuşan tüm milletvekillerinin isimlerini verdi. bakanlık, “Yapıcı ve özgün eleştiriler için minnettarım” dedi.

‘ÖNLEMİZİ KİMSENİN BIRAKMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ’

Sağlık Bakanı olarak tek gündeminin sağlık olduğunu ifade eden Bakan Koca, “Hepinizin takdir ettiği gibi sağlık, güncel siyasi meselelere malzeme yapılamayacak kadar hassas bir konudur ve tüm toplumun iyiliği için gereklidir. Bakanlığımızın tüm faaliyetlerini yürütürken beyaz önlüğü üzerimde hissederek hareket ediyorum.”

Son günlerde kamuoyuna yansıyan asılsız doktor haberlerini hatırlatan Bakan Koca, “Ben bu cümleleri kurarken eminim ki son günlerde servis edilen bazı sahte doktor haberlerinin de doğruluğundan eminim.” kimsenin işine yaramaz. Hiçbir aptalın ölülerimizin beyazını lekelemesine izin vermeyeceğiz” dedi.

“HİÇBİR KUSURUMUZ YOK”

“Beyaz İnkılap” sayesinde sağlık çalışanlarının özlük haklarını iyileştirdiklerini ve düzenlemeler yaptıklarını belirten Fahrettin Koca, “Bu döneme damgasını vurması beklenen sorun çözüldü. Son beş yılda iki büyük başarı. Bu başarı ile hekim istifalarının bile altına düştü.”

Hataları olduğuna işaret eden Koca, “İşi hatasız yapmak, hiçbir şey yapmamakla eş anlamlıdır. Hatamız var mı, var tabii. Eksiklerimiz var, eksiğimiz var. Tek amacımız güzel hizmetler üretmek”Her türlü yapıcı eleştiriyi kabul ediyorum. Kulağımız her sözüne açık” dedi. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu