Haber

Karayollarında İnşaat ve Onarım Çalışmaları Sürüyor

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kesimlerinde yavaş gitmek, trafik işaret ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, O-4 Otoyolu Adapazarı Kavşağı karayolu katılım kollarında saat 21.00-06.00’da üst yapı yenileme çalışması yapılacak. Bu nedenle D-100 Devlet yolundan karayoluna girişler kapatılacak.

Adapazarı-İzmit yolunun 8-10. Kilometresindeki çalışmalar nedeniyle İstanbul-Ankara istikametine gidiş yönü trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Ankara-İstanbul istikametinde yapılmaktadır. Yolun 9. kilometresinde bulunan Beşköprü Kavşağı’nda, Serdivan yönünden Ankara’ya ve İstanbul’dan Serdivan’a bağlanan kavşak kolları trafiğe kapatılırken, ana yol üzerindeki Arifiye Kavşağı’ndan dönüşlere izin veriliyor.

Anadolu Otoyolu Kaynaşlı Kavşağı’nın Ankara istikameti, iştirak şubesindeki aydınlatma direklerinin değişmesi nedeniyle araç trafiğine kapatıldı. Bu bölümde sürücüler Abant ve Düzce kavşaklarına yönlendirilmektedir.

Beşikdüzü-Trabzon yolunun 23. kilometresinde bulunan Yoroz Tüneli’nde yapılacak elektrik-elektronik sistem bakım ve onarım çalışması nedeniyle ulaşım, saat 18.00’e kadar tek şeritten denetimli olarak gerçekleştirilecek.

Adıyaman-Kahta-Nissibi yolunda 4-5, Gaziantep-Nizip-Birecik yolunda 42-50. Nizip ve Birecik geçişlerinde yürütülen üretim çalışmaları nedeniyle bu kısımlarda ulaşım denetimli olarak devam ediyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 4-10 ve 16-22. Kilometresindeki üretim çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

Kaş-Demre-Finike yolunun 64-65. Kilometrelerce yapılan kanalizasyon altyapı çalışması nedeniyle sürücülerin trafik levha ve işaretlerine dikkat etmesi gerekiyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-39. Kilometrelerce yapılan üretim çalışmaları nedeniyle sürücüler yan yollara yönlendiriliyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 10-11 ve 22-25. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü olarak yapılıyor.

dodurgaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu