Haber

İzmit Yeşilova Köprülü Kavşak Projesi Kapsamında Altyapı Çalışmaları Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit-Kandıra yolu üzerinde yapılacak Yeşilova kavşak projesi kapsamında bölgedeki içme suyu sınırlarının deplasman çalışmalarına başlandı.

İSU Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen deplasman çalışmaları kapsamında toplam uzunluğu 1897 metre olan yeni bir içme suyu bordür imalatı yapılacak.

İÇME SUYU HATLARI DEĞİŞTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yeşilova-Solaklar ışıklı bölgesinde trafik yoğunluk sorununu çözmek için köprülü kavşak projesi kapsamında altyapı çalışmalarına başladı. Yapılacak köprülü geçiş projesi ile İzmit-Kandıra yolu üzerindeki mevcut sinyalsiz kavşak iptal edilerek transit geçiş sağlanacak ve Yeşilova ve Karadenizliler Mahallesi’ne trafik ışıklarında beklemeden geçişler yapılacak. Proje kapsamında İSÜ Genel Müdürlüğü, köprülü kavşak çalışmasının yapılacağı alanda içme suyu sınırlarının kaydırılması için çalışma başlattı.

YENİ 1897 METRE UZUN İÇME SUYU HATTI

Alikahya Cumhuriyet Mahallesi Altıncıoğlu Caddesi’nde başlayan altyapı çalışmaları kapsamında 100 metre uzunluğunda yeni içme suyu bordür yapıldı. 300 mm çapında sünek font borular ile yürütülen çalışmalarda toplam 1897 metre yeni içme suyu üretilecek. Ayrıca Kandıra yolu üzerinde 70 metre uzunluğunda yatay sondaj ve hendeksiz 1000 mm çapında çelik borularla yeni sınır kapısı sağlanacak. Altıncıoğlu Caddesi’nde başlayan deplasman çalışmaları sırasıyla Çarşıbaşı Caddesi, Yeşilova Caddesi, Pembe Sokak ve Üzmez Caddesi’nde devam edecek.

ALTYAPI İHALE BEDELİ 5 MİLYON TL

İmalat çalışmalarının ardından kavşak alanındaki eski içme suyu hatları iptal edilerek yeni içme suyu limitleri devreye alınacak. Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarının ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

seyhan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu