Ekonomi

Exelon gelirlerini artırdı

CHICAGO – Exelon Corporation (NASDAQ:EXC) ilk çeyrek hisse başına karında (EPS) analistlerin 0,69 dolarlık konsensüsüne kıyasla 0,68 dolar ile hafif bir düşüş bildirdi. Bununla birlikte, şirketin geliri beklentileri aşarak çeyrek için 6,06 milyar dolar ile 5,6 milyar dolarlık konsensüs tahminini aştı.

EPS açığına rağmen, enerji sağlayıcısının geliri geçen yılın ilk çeyreğine göre önemli bir artış göstererek güçlü bir operasyonel performansa işaret etti. Exelon’un 2024’ün ilk çeyreğine ilişkin düzeltilmiş işletme kazancı, esas olarak BGE ve PHI’deki oran artışları nedeniyle daha yüksek kamu hizmeti kazançlarının etkisini yansıttı ve bu durum ComEd’deki daha yüksek işletme giderleri ve daha düşük elektrik dağıtım kazançları ile kısmen dengelendi.

Exelon’un CFO’su Jeanne Jones, şirketin 2024 yılında hisse başına 2,40 ila 2,50 dolar olan tüm yıl işletme kazancı beklentisine ulaşma yolunda ilerlediğini belirtti. Bu öngörü, analistlerin 2,44 dolarlık konsensüsü ile yakın bir uyum göstermekte ve şirketin finansal performansı için istikrarlı bir görünüme işaret etmektedir.

Şirketin ilk çeyrekteki GAAP Net Geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre hafif bir düşüşle hisse başına 0,67 $’dan 0,66 $’a geriledi. Düzeltilmiş EPS de 2023’ün ilk çeyreğinde hisse başına 0,70 $’dan 2024’ün aynı döneminde hisse başına 0,68 $’a marjinal bir düşüş gördü. Net gelir ve düzeltilmiş kazançlardaki değişiklikler, oran artışlarından elde edilen daha yüksek kazançlar, artan fırtına maliyetleri ve daha yüksek faiz giderleri gibi faktörlerin bir karışımına bağlandı.

Exelon’un Başkanı ve CEO’su Calvin Butler, şirketin özellikle mevzuat cephesinde kaydettiği ilerlemeye olan güvenini dile getirdi ve güvenlik konusundaki yenilikçi yaklaşımlarının altını çizdi. Butler, Exelon’un çalışanlarının ve toplum üyelerinin güvenliğine olan bağlılığını bir kez daha teyit etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

İleriye dönük olarak Exelon, hizmet verdiği toplumlardaki enerji dönüşümünü destekleyerek 2027 yılına kadar yıllık %5 ila %7 arasında EPS büyümesi öngörüyor. Şirket ayrıca 2024 yılının ikinci çeyreği için hisse başına 0,38 dolar tutarında düzenli üç aylık temettü beyan etti.

Belirtilen bir hisse senedi hareket yüzdesi olmadığından, piyasanın Exelon’un kazanç açıklamasına verdiği tepki rapor edilmemiştir. Şirketin oran davası gelişmeleri ve finansman faaliyetleri de dahil olmak üzere ileriye dönük açıklamaları, finansal sağlığını ve operasyonel büyümesini yönetmek için stratejik bir yaklaşım önermektedir.

Özetle, Exelon’un ilk çeyrek performansı, şirketin operasyonel engelleri başarıyla aşması ve gelir artışı sağlamasıyla zorlu bir ortamda dayanıklılık göstermektedir. Yılın tamamı için sağlanan rehberlik istikrara işaret etmekte ve piyasa beklentileriyle uyumlu olup yatırımcılar için net bir finansal görünüm sunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

iyiderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu