Haber

Antalya bu yaz çiçek bahçesine dönecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte sokakları, refüjleri ve parkları rengarenk çiçeklerle süslüyor. Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında 300 bin çiçek toprakla buluşturuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, turizm dönemiyle birlikte kent genelinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Hurma Üretim Tesislerinde özenle yetiştirilen rengarenk çiçekler, şehri çiçek bahçesine dönüştürmeye başladı.

ŞEHİRDE RENK KIRILMASI

Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanında düzenlediği çiçek dikimleriyle her mevsim turizmin başkentini güzelleştirmeye devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Atatürk Caddesi, Yavuz Özcan Parkı ve Konyaaltı Caddesi’ne çiçek dikti. Büyükşehir Belediyesi’nin seralarında üretilen rozet, horozibiği ve vapur dumanı gibi 300 bin çiçek dikildi.

ENGELLİ RAMPASI, MERDİVEN VE BANKA KURULDU

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de Konyaaltı Sahili’nde Boğaçayı ortasındaki kıyı bandında ve limanda vatandaşların denize ulaşımını kolaylaştırmak için 8 yeni merdiven ve 2 engelli rampası yaparak farklı noktalara monte etti. Ekipler, vatandaşlardan gelen talep üzerine yeni banklar yerleştirerek oturma ünitesi sayısını da artırdı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

canakciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu